Kajdanki stalowe szkoleniowe

Kajdanki szczękowe szkoleniowe ze stali nierdzewnej różnią się od zwykłych kajdanek tym, że można je otworzyć bez użycia kluczyka, pociągając za trzpień znajdujący się obok otworu na kluczyk.

Więcej szczegółów

75,00 zł

Nowy

Więcej informacji

Firma Kelmet jako nielicznia na świecie produkuje kajdanki metalowe wykonane w całości ze stali nierdzewnej zgodne z normą PN-EN 10088-1. Nie posiadają one powłok galwanicznych (nikiel, cynk). Produkowane są zgodnie z dyrektywą unijną 76/769/EEC-94/27/EEC o niestosowaniu powłok niklowych w wyrobach mających, kontakt ze skórą oraz zgodnie z przygotowywaną nowelizacją odpowiedniego rozporządzenia w Polsce. Stal nierdzewna jest antyalergiczna i bardziej wytrzymała na zniszczenia.

Warunki konstrukcyjne:
Nasze kajdanki szkoleniowe posiadają następujące cechy:

  1. Umożliwiają łatwe, skuteczne i szybkie skrępowanie, poprzez ich założenie i zamknięcie na nadgarstkach osoby obezwładnionej;
  2. Umożliwiają osobie skrępowanej łatwe uwolnienie się przez pociągnięcie za trzpień otwierający;
  3. Składają się z dwóch jednakowych obejm, połączonych łańcuszkiem typu pancerka, mocowanym za pomocą obrotowych zaczepów do korpusu obejm nadgarstka;
  4. Mają konstrukcję składającą się z obejm stalowych z mechanizmem zamykająco-blokującym oraz ruchomą obejmę-zębatkę;
  5. Posiadają mechanizm blokujący na obu obejmach nadgarstka, który umożliwia blokowanie zębatki w dowolnym miejscu, aby nie zaciskać zbyt mocno obezwładnionej osoby i dodatkowo zabezpieczyć przed otworzeniem - przy pomocy trzpienia na kluczyku wciska się blokadę, a przekręcając kluczyk w zamku odblokowuje się;
  6. Posiadają taką budowę, która przy właściwym użyciu nie spowoduje otarć i okaleczeń.


Wymagania materiałowe:

  1. Kajdanki są wykonane ze stali nierdzewnej, nieoddziałującej toksycznie na organizm ludzki, nie posiadają powłok galwanicznych na obejmach.
  2. Waga 370 g.

Wymagania wytrzymałościowe:

  1. Kajdanki wytrzymują działanie przyłożonej statycznie siły rozrywającej o wartości 2000N (siłą przyłożone w płaszczyźnie klamry, druga klamra zamocowana w uchwycie) Po ustaniu działania siły kajdanki zachowują swoje właściwości użytkowe.
  2. Kajdanki wytrzymują działanie przyłożonej statycznie siły zginającej klamrę o wartości 500 N (klamra mocowana w uchwycie od strony mocowania łańcuszka łączącego klamry, siła przyłożona prostopadle do płaszczyzny klamry na jej końcu przeciwległym do miejsca jej mocowania w uchwycie). Siła nie powoduje odkształcenia trwałego klamry.

Produkty powiązane